Apapi

Pusťte se do klíčení semínek!

Produkty

Když máte po ruce tu pravou nádobu na klíčení semínek jako je třeba sklenice na klíčení, tak je pěstování mladých výhonků rostlin opravdu snadné. Tím spíše, že takovou úrodu může sklízet naprosto každý, kdo se pro tuto zahradnickou kratochvíli rozhodne. Ke klíčení semínek není potřeba nic zvláštního – nepotřebujete žádné zahradnické dovednosti, žádné speciální vědomosti, a dokonce nemusíte být ani manuálně zruční. A těch pár poznatků, které byste přeci jen měli vědět, rychle zjistíte třeba na internetu. Vážně, na klíčení semínek nic nezkazíte, ovšem pokud se do něj pustíte, tak můžete mnoho získat. Především kvůli tomu, že si vypěstujete hromadu vitamínů, minerálů, enzymů, stopových prvků a dalších výživově hodnotných látek v té nejlépe stravitelné, a nadto velice chutné podobě.

misky na klíčení

Na svou první velkou úrodu nebudete ani příliš dlouho čekat. Za pár dní můžete sklízet, a začít můžete okamžitě poté, co si pořídíte nádobu na klíčení a nezbytná semínka.

Nejprve semínka zalijte vodou a nechte je nabobtnat, třeba přes noc. Různým druhům semen to trvá rozdílně dlouho, to jistě brzy zjistíte sami. Jakmile semena vodu dostatečně nasáknou, přebytek vody slijte a nadále je udržujte pouze ve vlhkém stavu, a také na světle a ideálně v pokojové teplotě, která je pro klíčení ideální. Skvělých podmínek můžete hravě dosáhnout třeba tím, že nádobu se semínky umístíte na okno, kam přes den svítí slunce.

slunečnice

Klíčky je ideální sklízet v době, kdy se jim vyvinou první dva lístky a zbaví se všech semenných obalů. Nejlepší je konzumace v čerstvé a nijak tepelně neupravené podobě, protože tak zachováte maximální množství vitamínů pro vaše tělo. Nicméně použití na různé způsoby v teplé i studené kuchyni se žádné meze nekladou a záleží jen na vás, co vám bude nejvíce chutnat. A pokud vám z úrody něco zbude, výhonky můžete bez problémů uchovávat v dobrém stavu po několik dní v lednici.