Kousek dovolené u vás na zahradě

Produkty


Pobyt u moře je velmi oblíbený, a to nejenom z důvodu odpočinku, který si zde lidé dopřávají. Někteří sem jezdí čistě ze zdravotních důvodů, neboť přišli na to, že mořská voda jim dělá dobře na pokožku. Zjistili jste to i vy, a proto nyní máte zájem o mořskou sůl do bazénu? Úprava vody tímto způsobem má opravdu velký význam, který chcete změnit způsob, kterým upravujete vodu ve svém zahradním bazénu. Jak na to, jaké to má výhody a nevýhody?

Bazén v mořském prostředí

Není to tak báječné, jak se může zdát

Prvním problémem u mořské soli, kterou byste chtěli aplikovat do svého bazénu, je už jenom způsob aplikace. Není to zrovna jednoduché, navíc k tomu potřebujete speciální zařízení, takzvaný salinizátor. Tohle zařízení se používá proto, aby docházelo k takzvané elektrolytickému procesu, díky čemuž je možné odstranit z vody veškeré bakterie, viry a další nežádoucí organismy, které by se ve vodě bez jiného způsobu úpravy nacházely.

Co je největší nevýhodou na soli je především vysoká korozivní schopnost. Tak jako rychle korodují součásti u skutečného oceánu, tak se to bude dít u vašeho bazénu, pokud se budete chtít koncentrací přiblížit vodě, kterou si můžete užívat na své dovolené.
Potápěči v plaveckém bazénu

Stojí to za to?

Pokud stoprocentně víte, že na vás má slaná voda blahodárný vliv, pak se to určitě vyplatí. Úprava v závěru není složitá, je to však rozdíl oproti klasické chemii, kterou bývá chlor. Chcete-li však nezávadnou, čistou a příjemnou vodu ke koupání, pak je tohle řešení, kterého se můžete držet. S aplikací vám pomohou nejenom samotné návody na internetu, ale také odborníci, u kterých si budete speciální mořskou sůl určenou pro bazény kupovat.

Dopřejte proto svému tělu něco, co bude potřebovat, a to je pravidelná dávka pobytu ve slané vodě. Ta vám velmi prospěje, stejně jako dalším uživatelům vašeho zahradního koupaliště.