Apapi

Redefinují online seznamky způsob, jakým se seznamujeme?

Www

Není tajemstvím, že v dnešní rychlé době plné stresu se nemálo lidí uchyluje po večerech ke svým digitálním miláčkům v naději, že na nich najdou ty skutečné. Online seznamky zaznamenaly boom s rychlým vývojem technologií, a ještě rychlejším tempem života, ve kterém si mnoho lidí jednoduše nemůže dovolit hledat toho pravého či tu pravou osobně.
žena na badoo
 
Jak ale tato změna ovlivňuje náš výběr partnera, a mění se díky digitálním technologiím a internetu i průběh takto nalezených vztahů?
 
Hledání partnera nebylo nikdy jednodušší – jednoduše se přihlaste na seznamku, napište něco o sobě, něco o svém ideálním partnerovi, a nechte složité logaritmy a superpočítače vybrat za vás. Zdá se vám to povrchní? Potom budete muset čelit reálnému světu, ve kterém jen málokdy potkáte toho pravého napoprvé.
 
Online seznamky přináší svým klientům pohodlí a možnost najít svou drahou polovičku bez hnutí prstem – nebo spíše právě díky pouhému hnutí prstu. Lidé mohou přijímat, odmítat a chatovat s potenciálními partnery ať jsou kdekoli, v jakoukoli dobu. Díky částečné anonymitě a depersonalizaci na seznamkách se lidé cítí sebevědomější, odhodlanější a neomezení sociálními předpoklady či pravidly. Pro každého existuje ta pravá seznamka – pro ty hledající zábavu na jednu noc, pro romantiky snící o vztahu na celý život, pro sugar babies (mladé dívky hledající vztah s bohatým mužem) prahnoucích po luxusu, existují i seznamky specificky pro jednotlivé sexuální orientace. Pokud se však zaměříme na ty, kteří hledají na internetu pravou lásku a partnera na celý život – může takovýto vztah skutečně fungovat stejně jako každý jiný?
 romantická procházka
Každý možná známe někoho, kdo si na online seznamkách našel dlouholetého partnera, ale také někoho, komu se přes úpornou snahu stále nedaří najít toho pravého. Problém často spočívá v tom, že sami nevíme, co vlastně hledáme. Spousta lidí skončí ve spokojeném harmonickém manželství s člověkem, který je pravým opakem toho, o čem tak dlouho básnili. To ale, bohužel, algoritmy nezjistí. Občas proto nezbývá než sebrat odvahu, a vyrazit do světa, či jen vzhlédnout od obrazovky telefonu, a uvidíte – možná je ten pravý blíž, než si myslíte!