Propagace rajčatové šťávy si zaslouží více pozornosti

Business


Rajčata patří k nejzdravějším a také nejoblíbenějším druhům zeleniny. Zřejmě i vy dobře víte, jak chutná zralé rajče s pomazánkou na pečivu, jaké je v zeleninovém salátu, a jak velký význam má ve zdravé výživě i rajská polévka či omáčka. Tepelná úprava dává pasírovaným rajčatům osobitou příchuť, zejména s bobkovým listem a tymiánem, a navíc se v této podobě do organismu lépe vstřebávají některé výživové prvky.

zdravá kuchyně

Ne každý si ale může dovolit otevřít dveře na terasu, projít skrze zahradu až k záhonům či do skleníku a utrhnout několik zralých plodů, abychom si mohli zrovna dnes dopřát oblíbenou omáčku, jsou lidé, kteří nemají ani zahradu, ani skleník, ani balkon, a jsou odkázáni v tomto směru na obchodní síť, která jim nabídne pasterizovaná pasírovaná rajská jablíčka uzavřená v kartonové krabici. Nežli se ale ocitnou rajčata v krabicích, musí někdo úrodu sklidit a rajčata dopravit k dalšímu zpracování. Jde-li o velké objemy zeleniny, je nutné tomu přizpůsobit logistické operace. A v této chvíli přichází na řadu prodej IBC kontejnerů Schoeller Allibert.

rajská jablíčka

Co je IBC kontejner

IBC kontejner si můžeme představit jako obří plastový skládací hranol, jehož objem činí 1000 litrů. Do útrob kontejneru se umístí plastová, zdravotně nezávadná vložka z tenké fólie, a ta se pak plní různými ovocnými či zeleninovými šťávami či dření. Jde o velkoobjemové zpracování zemědělských komodit, přičemž se kontejnery mohou na sebe skládat do velkých výšek a využít tak maximální skladovou kapacitu. Nosnost každého kontejneru je přibližně pět tun, takže lze teoreticky pokládat na sebe až pět kontejnerů.

Výhodou tohoto řešení je vynikající přepravní a skladovací efektivita, snadná údržba a čištění boxů a ruku v ruce s tím dodržování přísných požadavků na hygienu a veškeré činnosti při kontaktu s potravinami a zemědělskými surovinami.