Pergola na zahradu není jen na ozdobu

Produkty


Dřevěné pergoly na zahradu zdobí exteriér různých staveb, to je nesporné, bývají dominantním prvkem a svým vzhledem dokážou zaujmout pozornost takřka každého návštěvníka, který k vám zavítá. Pozvete-li své známé k sobě domů a posadíte je pod pergolu, můžete jim tu nabídnout čaj, kávu, obložené chlebíčky či jednohubky, můžete tu společně opékat na dřevěném uhlí třeba zdravé celozrnné veganské sendviče, ale to není zdaleka jediná aktivita, co se tu dá provozovat.

ptáček v pergole

Pergola je střecha nad hlavou – i když pergolu zcela nezastřešíte, je to svým způsobem prostor, který připomíná příbytek. Je sice vzdušnější, ale to neznamená, že byste si nemohli vytáhnout ven počítač a zpracovávat tu návrh webových stránek nebo promýšlet nějaký stavební projekt. Pod pergolou se lépe přemýšlí, a to z několika důvodů – jednak jste na čerstvém vzduchu, takže vám nehrozí kumulace oxidu uhličitého, což se snadno může stát v uzavřeném prostoru, a pak jste obklopeni přírodou, tedy živoucí energií, jste s ní ve spojení a tehdy vás mohou napadat i kvalitativně lepší myšlenky, než toho, kdo tráví celý den v kanceláři uprostřed velkoměsta.

pergola na zahradě

Můžete tu konečně odložit mobil – také se vám stává, že jste nervózní, když vám dlouho nikdo nic nenapsal do e-mailu nebo v SMS zprávě, a máte pocit, že zas vypadla „síť“? Nebo se nemůžete odtrhnout od Internetu či od sociálních sítí? Pak se možná dostáváte do kategorie lidí závislých na mobilních telefonech a virtuálním světě, a možná, že vás ten skutečný hmotný svět nenaplňuje a přehlížíte jej. Nejvyšší čas s tím něco udělat, a než se odhodláte zajít k psychologovi, zkuste si vypomáhat sami nějakou činností, nejlépe manuální, anebo nějakým sportem. Zaskákejte si na trampolíně, projeďte se na kole a vezměte pod pergolu šicí stroj a vytvořte si jedinečný model teplákové soupravy nebo mikiny, podle vlastního nebo převzatého nápadu.