Apapi

Lucerna na hrob.

Produkty

Nedávno jsem si prošla velice smutnou zkušeností. Minulý týden ve středu byl právě rok, co jsem přišla o svého tatínka. Zemřel po dlouhé a těžké nemoci, bylo to pro něj zřejmě už vysvobození, protože poslední měsíce a týdny života nepřinášely už žádná pozitiva, jen bolest a smutek. Ráno, než jsem se vypravila do práce, jsem v naší zahradě natrhala pugét jarních cibulovin, které zrovna krásně kvetly, tatínek je mívat tak rád, prostě vítání jara při barvách zlatavých narcisů a pestrých tulipánů. Zbývalo jen cestou z práce koupit pěknou lucernu, nasadit do auta maminku, abychom se vydaly na hřbitov společně a zavzpomínat na tatínka v urnovém háji, vyčistit náhrobek, vsadit to jarní kvítí do vázy a zapálit nějakou tu pěknou a elegantní lucernu, nejlépe provedenou ve skle s velikou náplní, která dokáže hořet co nejvíce hodin.

Pietní lucerny

A tady jsem narazila. Měla jsem utkvělou představu, že hřbitovní pietní lucernu koupím kdykoli a kdekoli, ale ouha. Objížděla jsem jeden super market za druhým, v představě, že ty skleněné lampy mají prostě vždy a všude, ale nikde ani jedna jediná. Přidala jsem různá květinářství, drogerie, samoobsluhy, obchůdky se zbožím všeho druhu, ale lucerna podle mých představ prostě nikde. Prodavačky jen krčily rameny, že se jedná o dušičkové zboží, nebo že až na podzim, prostě zjara lucerny v obchodech nejsou. V nějakém zapadlém obchůdku jsem tedy koupila elektrickou svíčku na baterku, nic jiného jsem prostě nesehnala a už chvátla pro maminku, která jistě netrpělivě vyhlížela u dveří, kdy konečně dorazím.

Pietní lucerny

Tatínkův hrob nakonec vypadal moc pěkně, ale stejně to bez té pěkné veliké lucerny nebylo ono. Hned po návratu domů jsem objevila úžasný internetový obchod, kde mají krásné pietní lucerny Lepaso.cz celoročně a rovnou nějaké objednala. Opravdu bych už nechtěla zažít to nekonečné marné shánění jako letos. Prostě pár pěkných lucerniček se bude vždycky hodit a budou už rovnou při ruce.