Apapi

Ohromující představení, které Vám nedá spát

Kultura

Jedná se o celkem zvláštní druh představení. Nečekejte klasické prostředí divadla, ve skutečnosti se totiž ocitnete v roli porotců u soudu. Toto představení, které se dočkalo i filmového zpracování, napsal Ferdinand von Schirach. V Praze ho uvádí divadlo ABC, diváci ho mohou zhlédnout také v brněnském divadle.
dřevěné sedačky

Děj příběhu je poměrně komplikovaný. Zkráceně jde o to, že pilot Lars Koch sestřelil letadlo unesené teroristou. Terorista měl v úmyslu shodit letadlo plné lidí na zcela zaplněnou Allianz arénu, kde se v tu dobu nacházelo 70 tisíc lidí. Lars Koch měl tedy na výběr, zda nechá letadlo spadnout na arénu a nechat na pospas smrti takové množství lidí, nebo zda obětuje 164 lidí. Pilot se rozhodl, že raději obětuje lidi na palubě německého letadla, aby tak zachránil lidi v aréně. Měl právo na zabití 164 nevinných občanů? Rozhodnutí bude na konci představení na Vás.

Na internetu lze také najít mapu, kde uvidíte všechna místa na světě, kde se toto představení hraje. Také tam uvidíte, jak dopadl v daném divadle výsledek hlasování diváků. Tedy výsledek toho, zda by Larse Kocha poslali na doživotí do vězení, nebo by ho poslali na svobodu.

Představení není rozhodně určené k zasmání. Pokud se rozhodnete interaktivní drama zhlédnout, připravte se, že Váš mozek pojede na plné obrátky. Státní zástupkyně i obhájce Larse Kocha předkládají takové argumenty, že Vás donutí nad problémem přemýšlet do hloubky. A buďte si jisti, že do konce představení si sami nebudete jisti Vaším názorem, zda je Lars Koch vinen či nevinen.
hlediště v divadle

Lze vyvážit jeden život jiným životem? Je v některých situacích zabíjení správnou věcí? Asi si říkáte, že něco takového je naprosto nepřístupné. Ano, je. Ale v lidském životě mohou nastat situace, kdy se budete muset rozhodnout, zda například zemřete Vy nebo někdo jiný. Můžeme jen doufat, že nás takové situace obejdou velkým obloukem.