Apapi

Královská rodina jako pěkná atrakce

Business


Mluvit o tom v takovém tónu vyzní minimálně urážlivě, avšak pravda je taková, že dávno už jsou pryč ty doby, kdy panovník byl ten, který utrácel nejvíce ze státního rozpočtu a jediné, co musel dělat, bylo to, aby nespadl z koně a vypadal jakžtakž k světu. A ještě více v minulosti jsou ty časy, kdy musel vlastně reálně nějak panovat a zabývat se politikou. Dnes zůstalo královským rodinám v parlamentních demokraciích spousta svobod, privilegií, výsadních postavení, striktních pravidel etikety, avšak jejich role už není tak politická jako spíš reprezentativní.
 
královna

Královská rodina – to je lákadlo

Každý člověk se zhrozil, jakmile vyplul na povrch celkový účet za královskou svatbu, například make-up Meghan stál nějakých 18 tisíc liber, což je v přepočtu několik stovek tisíc korun – a přitom to zas tak draze nevypadalo. Největší položku na celém seznamu tvořila ochrana a security, která stála monarchii na 42 miliónů liber, což je asi nějakých pár miliard v českých korunách. Člověku se až tají dech, jak moc se taková svatba „vyplatila“ a každý druhý Pepík z vesnice už se pobuřuje, co si to ti nafrflaní šlechtici dovolují, takhle okrádat stát a živit se z daní poplatníků. Jenže hanba na ně, není to tak ošklivé jak se může zdát, ba právě naopak, taková královská svatba, to je v prvé řadě ohromný multimiliardový byznys.

voják
 

Přínosy

To, co si sebrala svatba, je samozřejmě velká částka, ale ten samotný příjem pouze z toho jednoho dne svatby činí až dvojnásob toho, co se ze státní kasy vzalo. Taková dobrá investice to byla. A nejsou to jen práva na vysílání, ale všechen ten humbuk okolo. A Británie z něčeho takového bude žít ještě dlouho poté, minimálně pár měsíců ještě bude do státní kasy téct to, co se ještě nestihlo nashromáždit během toho jednoho jediného dne. A není to jen státní kasa, velké plus je to také pro všechny podnikatele, kteří jenom čekají na to, až se ozvou hladoví turisti a příznivci monarchie o nějaký ten kousek vzpomínek.