Apapi

Kdy a proč se používají tablety do bazénu

Produkty

Bazén dnes v nějaké podobě najdeme prakticky na každé dostatečně velké zahradě. A není divu, koneckonců je to nejlepší způsob, jak strávit horké letní dny. Problém však nastává v okamžiku, kdy si novopečený majitel uvědomí, že je zde potřeba určitá péče, aby voda vydržela čistá celou sezónu.

To je koneckonců i důvod, proč existují nejen nejrůznější zařízení, jako například filtr, které nám pomáhají čistit vodu, ale také chemické prostředky. Ty mají za úkol zlikvidovat již v zárodku kolonie řas a sinic, které se nám zde během horkých letních dnů vytvoří.

člověk skákající do bazénu

Ty mohou mít nejrůznější podobu. Nejčastěji je to tekutina, prášek či tablety do bazénu Chlorito. Každý typ se pak hodí pro jinou situaci a má trochu jiné použití. Svůj účel však plní všechny tři, a tak je obvyklé, že je využijeme všechny.

Nejzáludnější jsou však tablety. Tekutina i prášek totiž působí najednou na celém prostoru bazénu, zvláště pokud vodu promícháme, například za pomoci filtračního zařízení. Používají se k akutnímu řešení situace, kdy se například řasy poněkud více rozmnoží. Tableta však působí jinak.

Nejčastěji se používá jako prevence, neboť se postupně rozpouští a uvolňuje tak své účinné látky, nejčastěji chlor. Díky tomu se ve vodě vytváří jeho sice nižší, avšak dlouhodobá úroveň, která teoreticky brání tomu, aby se škodlivé mikroorganismy příliš rozmnožily.

žena sedící na kraji bazénu

Účinnost tohoto postupu samozřejmě závisí i na jiných faktorech, jako je například teplota vody i vzduchu, obsahu kyslíku ve vodě, její cirkulaci a jiných. Proto nemusí být účinnost tohoto postupu v některých případech tak velká, jak bychom doufali. V tom případě je pak dobré použít dalších prostředků, které situaci napraví.

I přesto se však jedná o velmi užitečného pomocníka, zvláště pokud jej umístíme pomocí plováku na hladině, kde se tyto mikroorganismy nejčastěji množí, díky vyšší teplotě vody i obsahu kyslíku. Tak můžeme zarazit jejich rozvoj přímo v zárodku a užívat si léto v příjemné, chladivé a hlavně čisté vodě.