Apapi

Cvičení vás dostane do formy

Produkty

Není pravda, že Češi jsou vyloženě peciválové, nicméně tomu sportu rovněž také moc v posledních dekádách nedáme. A to není dobře, jelikož pravidelný pohyb je pro správné fungování našeho těla, ale rovněž i fyzičky, docela podstatný. Bez toho nefunguje správně celá řada mechanismů, které jsou potřeba. A hlavně, lidé s minimem pohybu začínají nabírat na váze, což je samozřejmě velmi zlé. Menší nadváha většinou nevadí, ale jakmile člověk dosáhne obezity, je potřeba to už adekvátně řešit a pohyb je nutné zahrnout do řešení také.

Holky na trampolíně

Jaký druh pohybu by to však měl být? Existuje opravdu široké spektrum sportovních aktivit, jež jsou více než vhodné. Někdo preferuje jezdění na kole, jiní dávají přednost spíše běhání po parku, případně se rádi potí na tenisových kurtech. Stále populárnější jsou však i trampolíny goodjump.cz. I s jejich pomocí se dá docela dobře ubírat na váze.

Plážová trampolína

Skákání může být dřina

Je jasné, že většina třicátníků zná trampolíny pouze z dětských hřišť, jelikož se během jejich mladých školních let již v tělocvičnách příliš nepoužívaly. Je to však škoda, jelikož se jedná o cvičební nástroj, jenž dokáže tělo komplexně posílit, a ještě během jeho užívání člověk docela dobře hubne. Skutečně se nejedná o nic snadného. Skákání je již po několika málo minutách docela namáhavé, a hlavně jedinci nenavyklí na pohyb mohou mít v takových případech problémy. Ty se podaří eliminovat pouze pravidelným cvičením. Po pár týdnech už většina cvičenců zvládne i těžší sestavy.

Na venek i na doma

Trampolíny se už nevyrábějí pouze do tělocvičen, respektive na zahrady, ale běžně se dají pořídit i modely vhodné do obývacích pokojů nebo ložnic. Každý, kdo si chce trochu zaskákat, tak nemusí vyběhnout na dvorek či zahrádku, ale odbýt si to doma u televize. Není to sice žádná lahoda pro sousedy, ale zdraví má přednost. U venkovních modelů je dobré se mimo jiné zaměřit při výběru i na obvodovou síť, respektive ochranu pružin.