Apapi

Je budoucnost sexuálních tužeb ve světě robotiky?

Business

Sex. Známe ho, milujeme ho. Nic není lidstvu bližší, než právě chuť se rozmnožovat a toužit. Nejstarší řemeslo světa to dokazuje, že i přes církevní represi, přes společenské proměny a tabu, stále přetrvává a neustále bude přetrvávat. Ať už chceme nebo ne.  Přichází však nová doba, doba strojů a automatizace. Jsme krůčky od umělé inteligence. Ta již tvoří hudbu, dokáže se naučit sama skákat, stává se cílem a váženou komoditou a každý velký hráč businessu dneska v tomto poli podniká. Ukazuje se ale, že nic není překážkou pro ziskuchtivé jedince, kteří v robotice a robotech obecně vidí velký profit a velkou zúročenou investici budoucnosti.

binární
 
Už teď si můžeme všimnout, že světem umělé inteligence a robotiky hýbe Harmony, robot umělé inteligence, určený pro to jedno jediné. A že by po takových výtvorech nebyla poptávka, to vůbec. Právě naopak, po umělé inteligenci, která by dokázala cítit i emoce, je velká poptávka, až gigantická! Spousta podnikatelů právě v tomto odvětví vidí obrovský potenciál. V Barceloně už vznikl i první vykřičený dům pouze s roboty.

žena
 
Cena takového „sexbota“ se pohybuje okolo 4 000 dolarů a výš, jejich popularita neustále roste. Technologie se v tomto poli také neustále posouvá stále dopředu. To, co bylo aktuální dnes, již určitě nebude aktuální zítra, natož pozítří. To vám řeknou všichni, kteří mají jakýkoliv ekonomický zájem v oblasti robotiky a umělé inteligence vůbec.
 
Co by vlastně vyřešil takový sex bot? Abychom nehleděli na roboty pouze ve špatném světle, jako stmívání všeho lidstva, pojďme si uvést jeden z důvodů, proč bychom vlastně mohli o robotech v takovém smyslu uvažovat, a to hlavně jako:
 

Náhrada

Především by mohl sloužit jako velmi účinná náhrada žen a dívek, které jsou po celém světě nuceny do prostituce. Cena robotů bude neustále klesat, a zatímco budou neustále dostupnější, možná nastane i taková situace, kdy by právě takoví roboti mohli nahradit spoustu žen, které jsou dnes a denně nuceny do rolí prostitutek. Samozřejmě, že cena takového robota v této chvíli nemůže vůbec zahýbat s tímto světem. Je to ale jeden z možných způsobů využití takových robotů.
 
robot
 
Předvídat, co by se mohlo stát či se stane s touto nově vznikající „komoditou“ na světovém trhu, je velmi zrádné a nikdo, stejně jako s rozvojem internetu, nedokáže říct, kam až nás robotika a umělá inteligence zavedou. Co ale můžeme říci určitě je to, že roboti a umělá inteligence zvlášť budou v našich životech hrát podstatnou roli, dokonce i v oblasti sexu. Kdo ví, možná do dvaceti let bude mít Česko také svůj vlastní dům nabízející robotickou krásu a erotiku.