Apapi

Co o mužích dokáže prozradit jejich projev?

Muži

Občas je dost těžké poznat, jestli muži mluví na rovinu, zda lžou, nebo jsou jen nejistí při rozhovoru.

 Většinou si neuvědomují, jak se chovají a ledacos je dokáže prozradit. Když se natočí bokem s rukama v kapsách a jen pootočí hlavu, neznamená to, že vás neslyší, ale chrání svůj prostor a nevědomky dává najevo odstup a neochotu se otevřít.
schůzka u kávy.jpg

Víte, co mi vadí? Když začnu mluvit a ten dotyčný se otočí a odchází, ještě než dořeknu první větu. A to, prosím pěkně, nenadávám, ale vyprávím. Mám na vybranou. Buď zmlknu a už mu nic neřeknu, i když se po nějaké době zeptá, co jsem mu říkala, nebo za ním chodím tak dlouho, dokud všechno nevypovídám. Nezajímám ho.

Pak mi vadí, když muž dokáže velice dlouho mluvit jen o sobě a o událostech kolem něj. Po dokončení svých vlastních pochval, či sebelítostných slov dá najevo, že už nemá zájem se bavit, protože on si své řekl a to, co mu chce druhý člověk, ho nezajímá. A dá to najevo jasně. Buď odejde, nebo se otočí zády a nereaguje. Na to mě napadá jediné. Je to sebestředný blbeček.

Další kategorií je arogantní projev. Vy si chcete povídat, položíte otázku a on vám odpoví tak, aby bylo naprosto jasné, že jste jen hloupá ženská, se kterou se pán tvorstva nehodlá zahazovat, nebo odpoví nadutě, ale nesmyslně, aby vám dal najevo, že jste pro něj nula a je přesvědčený, že vám odpověděl na vaší úrovni.

Jednou jsem se zhrozila, když jsem viděla ve tváři účast a v očích výsměch. Nikdy jsem neviděla nic tak ponižujícího u člověka, kterému jsem věřila a bohužel, se i svěřila.

Dost žen dokáže naletět na slova pronášená příjemně posazeným hlasem, kdy mají pocit, že vyřčená slova jsou určená jen jim a nikdy předtím nebyla pro žádnou použita. Obličej říká, že je naprosto okouzlen a kdepak to asi skončí? Nejste jediná, která mu sedla na lep.

Líbí se vám muž, který je hlučný a živě gestikuluje? Zaposlouchejte se do výrazů, které používá, jak moc si musí pomáhat máváním rukou a pak zjistíte, co je zač. Slova nemají být vulgární. Jinak brzy zjistíte, že je to obyčejný hulvát s problémem vyjadřování.
obchodní setkání.jpg

Pokukujete po namakaném, navoněném chlapíkovi, co si každou chvíli sahá na vlasy, aby se přesvědčil, že je každý na svém místě? Tak tady s největší pravděpodobností neuspějete. Je zahleděný sám do sebe. Je toprojev narcismu.

A víte, že někteří zoufalci se snaží ulovit ženu na dost podivnou lítost? Krouží kolem své nové vyvolené v košili, kde chybí u krku knoflíček, skuhrají, že jejich žena na ně kašle a oni hledají tu, která se o ně s láskou bude starat.  Jsou to chudáčci, co mají nízké sebevědomí a rozhodně se rozvádět nehodlají.

A v práci? Tam stačí, když nadřízený navštíví své „poddané“. Hovoří s nimi spatra, dává najevo svou nadřazenost, občas zvýší hlas, aby bylo vidět, kdo je tady pánem, ale tento přílišnýprojev sebevědomého kohouta dává tušit, kdo doma nosí kalhoty. Jasně, on to není.

Muži sami o sobě říkají, že jsou jednodušší, než si myslíme, proto pozorujme jejich projev, který o nich dokáže prozradit opravdu hodně.