Kdy je vhodné odmítnout sex?

Ženy

·        Pokud jste totálně vyčerpaná

Mnohdy si zaměňujeme pojmy unavená a vyčerpaná. Ve skutečnosti je mezi nimi obrovský rozdíl. Pokud přijdete domů z práce a cítíte, že jste unavená, pravděpodobně vám sex pomůže zlepšit náladu a potlačit symptomy únavy. Podle mnoha odborníků má totiž sex podobné účinky jako antidepresiva a zároveň dodává tělu energii podobně jako sport nebo jiné druhy fyzické aktivity. Pokud jste však vyčerpaná, potýkáte se s akutními zdravotními problémy a vaše energetická hladina je dlouhodobě na minimu, je rozumnější sex odložit na dobu, kdy se budete cítit lépe.
 negativní deska

·        Pokud jste naštvaná

Hněv občas dokáže působit jako afrodiziakum, a proto ho mnohé páry používají jako nástroj na usmířenou. Většinou to ale neplatí. Pokud jste jeden na druhého rozzlobení, sex není nejlepší nápad. Během a po hádkách se totiž lidé cítí zranitelnější a řešit neshody prostřednictvím sexu jim může připadat jako manipulativní krok. 
 

·        Jen tak z nudy

Pokud jste přesvědčena o tom, že i nudný sex je lepší než žádný, mýlíte se. Nudný, neupřímný a nezáživný sex vám totiž může pořádně zkreslit pohled na milování. Pokud cítíte, že vám sex s partnerem nepřináší pocity, které by přinášet měl, nedělejte to. Promluvte si o tom a hledejte způsoby, které mohou do vašeho intimního života opět přinést radost.
 zamilovaný pár

·        Pokud se na něj ještě necítíte

Právě jste se s někým seznámili, je vám spolu dobře a nový partner jaksi automaticky očekává, že plynule přejdete k sexu? Nedělejte to. Máte právo sami určit tempo podle toho, jak to vnitřně cítíte. Pokud máte ještě potřebu poznávat se, mít společné zážitky a sex vnímáte jako krok, kterým se celý proces završí, máte plné právo intimní sblížení oddálit. Jen proto, že tempo partnera je jiné, neznamená, že se musíte přizpůsobit.
 

·        Pokud při sexu cítíte bolest

Jakákoliv bolest během sexu by měla být pro vás informací, že něco není v pořádku. Proto v takové situaci máte absolutní právo požádat partnera, abyste sex přerušili, protože vás to bolí a nedokážete z něho mít potěšení. Bolest může být následkem různých příčin, proto neváhejte kontaktovat gynekologa, který vám pomůže zorientovat se v problému.

4.4
05